MACE AWARD LIST

MACE AWARD LIST

2012-13

 

V K VARKEY MEMORIAL- awarded to the student who obtains highest mark in the 1st year workshop examination Meethu RajanJithin V M

Sarth K Sambasivan

 

ROTARY ENDOWMENT AWARD-awarded to the student who obtains highest mark in first year engineering grahics examination Yedhuraj T S
SHIBU PAUL E MEMORIAL-awarded to the student who obtains highest mark in 3rd and 4rth semester of civil engineering Reiva Ribi
PROF.HARSHAJYOTHI MEMORIAL-awarded to the topper of final year EEE degree examination Lidiya John
MAR ATHANASIUS AWARD-best outgoing student from civil engg branch Sarayu K M
MECHANICAL ENGINEERING DEPT. AWARD-best outgoing student from me branch Renjith Kumar M
NIDHI RANI MEMORIAL-best outgoing student from EE branch Benson P Thomas
MAR BASELIOUS AWARD-best outgoing student from ECE batch Archana Prem
BEST OUTGOING STUDENT FROM CSE Arun K Thomas
BINDHU M VARGHESE AWARD-awarded to top scorer in EEE 1-6 semesters  Melbin Thomas
CIVIL ENGINEERING DEPT. AWARD- top scorer in civil branch from 1-6 semester  Sarayu K M
SIVAPRASAD MEMORIAL AWARD-awarded to the most promising CSE student  Mahita S
CERTIFICATE FOR OUTSTANDING PERFORMANCE AS A PLACEMENT VOLUNTEERS Ajith ANimisha Ann Sunny
2011-12 
V K VARKEY MEMORIAL Ashlin GoshMidhun S
ROTARY ENDOWMENT AWARD Catherine Lisha
SHIBU PAUL E MEMORIAL Sarayu K M
MAR ATHANASIUS AWARD Thomas John
PROF.HARSHAJYOTHI MEMORIAL Aswathy V
MECHANICAL ENGINEERING DEPT. AWARD Hanna Paulose
NIDHI RANI MEMORIAL Soumya T Joy
MAR BASELIOUS AWARD Jacob George
BEST OUTGOING STUDENT FROM CSE  Nithin K Anil
BINDHU M VARGHESE AWARD Lidiya John
CIVIL ENGINEERING DEPT. AWARD Thomas John
MERIT AWARD BY MACE ALUMINI KUWAIT CHAPTER Berlin Sabu
BEST OUTGOING STUDENT FROM MACE Ashalatha R
2010-11 
V K VARKEY MEMORIAL Basil Baby
ROTARY ENDOWMENT AWARD Anju Vijayan
SHIBU PAUL E MEMORIAL Thomas John
MAR ATHANASIUS AWARD Minnu Tomichan
PROF.HARSHAJYOTHI MEMORIAL Soumya V Nair
MECHANICAL ENGINEERING DEPT. AWARD Iype Varghese
NIDHI RANI MEMORIAL Thomas P Raj
MAR BASELIOUS AWARD Sarath Krishnan
BEST OUTGOING STUDENT FROM CSE  Kurien Zacharia
BINDHU M VARGHESE AWARD Aswathy V
CIVIL ENGINEERING DEPT. AWARD Divya Sasi
2008-09 
V K VARKEY MEMORIAL Bhagath Chandraprasad
ROTARY ENDOWMENT AWARD Jijo Kurian
SHIBU PAUL E MEMORIAL Bijily B
MAR ATHANASIUS AWARD Vineetha K
PROF.HARSHAJYOTHI MEMORIAL Sindhura Rose Thomas
MECHANICAL ENGINEERING DEPT. AWARD Tijo Mathew
NIDHI RANI MEMORIAL Suraj Sukumar
MAR BASELIOUS AWARD Sumi Sam George
BEST OUTGOING STUDENT FROM CSE  Sankar Suresh
BINDHU M VARGHESE AWARD Sinju Paul
CIVIL ENGINEERING DEPT. AWARD Anu Baby

 

 

You may also like...